درحال بارگذاری
آخرین رتبه قبولی برای آموزش دانشگاه فرهنگیان | شرایط آموزش دانشگاه فرهنگیان -
 
☎️
10002606
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان
حداقل رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان

آخرین رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان چیست؟ آیا می دانید شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان و تربیت مدرس چیست؟ از پر تقاضا ترین رشته ها برای در دانشگاه تربیت معلم آموزش زیست شناسی، آموزش شیمی، آموزش ریاضی، آموزش الهیات، آموزش تاریخ، آموزش جغرافیا و آموزش عربی می باشد. منظور از تحصیل برای آموزش برای دانش آموزان نابینا، ناشنوا، عقب مانده ذهنی، دارای معلولیت جسمی، کودکان مبتلا به اختلالات عاطفی و اجتماعی و کودکان تیزهوش می باشد. با ما همراه باشید تا در این مقاله به شرایط تحصیل در دانشگاه فرهنگیان بپردازید.

شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان

رشته های ترتبیت دبیر شهید رجایی تهران و فرهنگیان در سراسر ایران در رشته های آموزشی مختلف دانشجو می پذیرد. اما حد نصاب لازم برای قبولی در دانشگاه شهید رجایی تهران و فرهنگیان چیست؟ در این خصوص باید گفت قبولی در دانشگاه های شهید رجایی و فرهنگیان شامل شرایط عمومی و تخصصی است که در ادامه به آن می پردازیم:

شرایط عمومی قبولی در دانشگاه فرهنگیان

شرایط عمومی قبولی در دانشگاه فرهنگیان

شرایط بومی گزینی در دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است؟

در هنگام انتخاب کد رشته هایی که پذیرش آن به صورت بومی گزینی انجام می شود، به این صورت است که اولویت انتخاب آن رشته با بومی های آن استان است. به این ترتیب اگر قصد تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را دارید باید نسبت به انتخاب کد رشته هایی که محل زندگی شما را پوشش می دهد اقدام کنید که در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده. از جمله رشته هایی که به صورت بومی گزینی انتخاب می شود، دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور است که در دفترچه انتخاب رشته به آن اشاره شده است. پذیرش در دانشگاه فرهنگیان با مصاحبه انجام می شود. به این صورت که سه برابر ظرفیت هر کد رشته از بین دانشجویانی که شرایط پذیرش را داشته برای پذیرش دعوت می شوند.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است؟

بسیاری از پذیرفته شدگان از مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اضطراب دارند و ر خصوص سوالات دانشگاه فرهنگیان سوال می پرسند. در این خصوص باید گفت اگر در پی قبولی در دانشگاه فرهنگیان هستید، در روز مصاحبه با ظاهری تمیز و آراسته حاضر شده و برای بانوان بهتر است حجاب کامل داشته باشن. در روز مصاحبه از شما خواسته می شود خود را معرفی کنید. سعی کنید خود را کوتاه و کامل معرفی کنید. پس از آن احتمالا از شما خواسته می شود که خود را در چند جمله توصیف کنید. در پاسخ به این سوال سعی کنید ویژی های مثبت خود را خیلی کوتاه توصیف کنید. در برخی از سوالات نیز دیده شده از شما خواسته می شود ایرادات خود را بیان کنید. در این مورد سعی کنید صداقت زیاد به خرج ندهید. اعتماد به نفس، علاقه و فن بیان شما در این سولات به طور کامل سنجیده می شود. در این مصاحبه باید به افراد حاضر ثابت کنیکه معلم خوبی می شوید و این توانایی در شما وجود دارد.

بیشتر بخوانید: رتبه لازم برای قبولی سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته پزشکی

آخرین رتبه قبولی آموزش زبان عربی دانشگاه فرهنگیان

آخرین رتبه های قبولی و لازم در دانشگاه فرهنگیان مطابق کارنامه های داوطلبین سال قبل بررسی می شود. این رتبه برای داوطلبین در سال های مختلف متفاوت است. همچنین رتبه داوطلبین در قبولی دانشگاه ها در مناطق مختلف نیز متفاوت است. در رشته آموزش عربی که برای گروه های ریاضی، تجربی و انسانی ارائه می شود، آخرین رتبه های قبولی طبق تخمین زیر 10000 خواهد بود. رتبه در منطقه دو به 20 هزار نیز می رسد.

آخرین رتبه قبولی آموزش جغرافیا و تاریخ دانشگاه فرهنگیان

رشته آموزش جغرافیا و رشته آموزش تاریخ نیز در گروه های آزمایشی ریاضی، انسانی و تجربی ارائه می شود. آخرین رتبه برای قبولی در رشته آموزش جغرافیا نیز مانند آموزش عربی زیر 10000 است. منظور از این رتبه رتبه درمنطقه است. البته قبولی در دانشگاه فرهنگیان به موراد دیگری نیز بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

آخرین رتبه قبولی آموزش الهیات دانشگاه فرهنگیان

برای آموزش فرهنگیان در رشته الهیات که برای گروه های آزمایشی انسانی، ریاضی و تجربی ارائه می شود حداقل کسب تبه چهار رقمی نیاز است. البته در این رشته و رشته هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، در منطقه های دو و سه برای دانشگاه پردیس مخصوصا در رشته تجربی که متقاضیان بالا تری نسبت به سایر رشته ها دارد، با رتبه های پنج رقمی نیز احتمال قبولی در تحت شرایطی وجود دارد.

آخرین رتبه قبولی آموزش زیست شناسی دانشگاه فرهنگیان

آخرین رتبه قبولی برای آموزش زیست شناسی طبق آنالیز رتبه ها در سال های قبل برای منطقه یک تهران در رشته ریاضی و تجربی 9000 و در منطقه دو برای رشته ریاضی تا 8000 و برای رشته تجربی تا 40000 نیز در شهر های مختلف بسته به ظرفیت دانشگاه های آن شهر وجود داشته است. همچنین برای رشته انسانی نیز از 7000 تا 14000 متغیر بوده است. در منطقه سه برای رشته ریاضی تا 4000 اما برای رشته تجربی و انسانی تا 22000 نیز قبولی داشته است.

آخرین رتبه قبولی آموزش شیمی دانشگاه فرهنگیان

آموزش شیمی برای دانشگاه فرهنگیان برای رشته های سه گروه آزمایشی ریاضی، انسانی و تجربی ارائه می شود. کسب دانس در رابطه با آخرین رتبه های قبولی در دانشگاه فرهنگیان در رشته شیمی تقریبا مشابه رشته آموزش زیست شناسی است. کسب اطلاعات در ان ورد شانس قبولی شما را تخمین می زند.

پانوشت: قبولی در دانشگاه فرهنگیان 1400, آخری رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان, انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان, مصاحبه دانشگاه فرهنگیان, بومی گزینی دانشگاه فرهنگیان

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap