درحال بارگذاری
 

شماره ثبت : 4193
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
برنامه ریزی قبولی تضمینی کنکور تجربی
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان

مطالعه برای کنکور سراسری 1401 را چگونه آغاز کنیم

بعضی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری تصمیم بر این موضوع میگیرند که مطالعه دروس خود را برای کنکور سراسری 1401 شروع کنند. اما نمی دانند از کجا و چگونه شروع کنند. در این مواقعه بهتر است که این افراد از یک شخص کاربلد و متخصص بپرسند که نقشه راه را به خوبی انان بگوید. تا داوطلبان کنکور به مقصد نهایی یعنی به موفقیت درکنکور سراسری 1401 برسد.

اما داوطلب کنکور به طور کل در هر مرحله ای که تصمیم می گیرد که خود را برای کنکور سراسری 1401 آماده کند باید یک سری موارد و قوانین را حتما انجام بدهد.حتی اگر دیر تر از دیگر رقبای خود شروع کرده ، می تواند با یک برنامه اصولی و جامعه به موفقیت در کنکور برسد. در ادامه مقاله به بررسی این قوانین می پردازیم.

مطالعه برای کنکور سراسری 1401 را چگونه آغاز کنیم

بهانه گیری و داشتن انرژی منفی ممنوع

زمانی که تصمیم جدی می گیرد که مطالعه درس های خود را شروع کنید. نباید مدام به خود تلقین کنید که نمی توانید ، نمی رسید و وقت کم ندارید. این ها بهانه های الکی است. کسی که برای خود یک تصمیمی می گیرد که این تصمیم در آینده ی او موثر است. سعی می کند که با بالاترین تلاش و انرژی به مقصد نهایی خود برسد.

حتما سوالات کنکور سراسری سال های گذشته را بخوانید و دوره کنید . این موضوع کمک بسیار زیادی در تسلط به سوالات کنکور به شما خواهد کرد.

داشتن منابع صحیح آموزشی

داوطلب کنکور سراسری با هر روش و هر برنامه درسی که مطالعه می کند. حتما باید بهترین منابع کنکور سراسری را داشته باشد و در انتخاب این منابع داوطلب کنکور وسواس به خرج بدهد.

منابعی که انتخاب می کنید دارای یک سری ویژگی هایی باید باشد. از جمله این ویژگی ها باید به روز باشد. یعنی این که با آخرین کتاب های درسی منتشر شده در پایه های دهم و یازدهم و دوزادهم مطابقت داشته باشد. توسط بهترین استادهای به نام کشور تدریس شده باشد. زیرا این استاد ها بسیار با تجریه هستند و از تمام ابعاد مختلف یک مبحث آشنا هستند . آن ها نکته به نکته این مباحث را به داوطلبان کنکور سراسری آموزش می دهند. به روش آسان توضیح داده باشد به اصلاح لقمه را نچرخانده باشد. بعضی از مباحث آموزشی هستند که به راحتی یک مطلب را توضیح نداده اند. و الکی یک مطلب را سخت و پیچیده کرده اند.

داشتن بودجه بندی کنکور سراسری

یکی از راه هایی که بهتر بدانید از کدام قسمت های کتاب درسی سوال می آید. این است که بودجه بندی درس ها را داشته باشید. در این بودجه بندی ها به درستی قید شده است که از هر مبحث کتاب چه تعداد سوال طرح می شود. افرادی که بسیار دیر می خواهند برای کنکور سراسری خود را آماده کنند. می توانند بیشتر بر مباحثی تمرکز کنند که سوالات بیشتری از آن مباحث طراحی می شود.

پیدا کردن اشتباهات و نقاط ضعف

 یکی از راه هایی که می توانید پی به اشتباه های درسی و حتی روش مطالعه  و برنامه ریزی کنکوری خود ببرید . آزمون های آزمایشی است. داوطلب کنکور سراسری با شرکت در آزمون آزمایشی می تواند به راحتی نقاط ضعف و نقاط قوت خود را بشناسد. با توجه به کارنامه ی آزمون آزمایشی و میزان درصد های زده شده در این آزمون ها ، می توان به بررسی این که کجای کار مطالعاتی اشتباه است پرداخت ، و در بهبود این موارد کوشید.

آمادگی کامل برای کنکور سراسری 1401

یادگیری تکینیک های صحیح مطالعه و تست زنی

زمان برای آماده سازی برای کنکور بسیار اهمیت دارد. زیرا هر چقدر بیشتر زمان داشته باشید بیشتر می توانید درس های خود را مرور و دوره کنید. بعضی از تکنیک های مطالعه کمک بسیار زیادی به داوطلب کنکور می کنند که بیشترین سود را از مطالعه خود ببرند. همان طوری که مشخص است کمیت مطالعه مهم نیست کیفیت آن مهم است. پس باید به هر اندازه که مطالعه می کنیم همان اندازه مفید واقع شود.

همچنین سعی کنید مهارت تست زنی خود را بالاتر ببرید. زیرا سوال های کنکور سراسری به روش تستی طراحی می شوند. پس اگر تکینک های صحیح تست زنی را بلد نباشید با توجه به زمان محدود کنکور سراسری امکان دارد زمان کم بیاورید . مدیریت زمان در کنکور سراسری می تواند یکی از شروط قبولی باشد. زیرا اگر داوطلب در سر امتحان کنکور سراسری وقت کم بیاورد. باعث یک سری  اتفاق های بد می شود. یکی از این اتفاق ها استرس است. زمانی که داوطلب متوجه بشود که وقت کم آورده است استرس می گیرد. و دیگر نمی تواند به خوبی بر سوالات کنکور تمرکز کند. دیگر اتفاقی که ممکن است بیافتد این است که داوطلب کنکور امکان دارد بر سوالات باقی مانده به خوبی تسلط داشته باشد ، اما به دلیل کمبود وقت نتواند به آن سوال ها پاسخ بدهد و امتیاز آن سوال ها را از دست بدهد.

داشتن هدف

همیشه داشتن هدف در هر یک از مراحل زندگی باعث انگیزه می شود . داشتن انگیزه برای مسیر قبولی کنکور سراسری بسیار خوب است. کسی که یک هدفی برای خود تعیین کند و آن هدف را برای خود با ارزش بداند ، برای رسیدن به آن هدف تمام تلاش خود را می کند . پس زمانی که تصمیم گرفته اید که خود را برای کنکور سراسری آماده کنید ، بهتر است که هدف نهایی خود را نیز روشن سازید. به طور مثال برای خود تعیین کنید که دوست دارید در چه رشته ای و درکدام دانشگاه قبول بشوید این موارد باعث انگیزه می شوند

برنامه تحصیلی

داوطلب کنکور سراسری در هر زمانی که می خواهد شروع کند به مطالعه برای کنکور سراسری ، باید دارای یک برنامه صحیح و اصولی باشد. قبل از این که برنامه خود را طراحی کنید باید بدانید به طور دقیق تا کنکور سراسری چقدر زمان دارید ، این موضوع بسیار مهم است . زیرا در مدت زمان باقی مانده شما باید تمام مطالب درسی خود را به پایان برسایند . بهتر است که برای برنامه ریزی درسی خود از یک شخص متخصص استفاده کنید . با کمک مشاور تحصیلی ، قطعا شما در هر مرحله ای باشید ، او می تواند بهترین برنامه ریزی تحصیلی را برای شما آماده سازد.

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap