درحال بارگذاری
 

شماره ثبت : 4193
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
برنامه ریزی قبولی تضمینی کنکور تجربی
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان

اشتباهات رایج داوطلبان کنکور در هنگام مطالعه

بعضی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور هستند که می گویند درس های خود را طبق برنامه مطالعه می کنند. اما نتیجه ی که از آزمون های آزمایشی و یا در امتحان اصلی یعنی کنکور سراسری می گیرند، نتیجه ی قابل قبولی نیست. زیرا این افراد داراری یک روش مطالعاتی خوبی نیستند بنابراین نمی توانند نتیجه ی خوبی را از کنکور سراسری دریافت کنند.

پس بهتر است تا دیر نشده و زمان از دست نداده اید این روش مطالعه غلط و اشتباه را تغییر بدهید. تا بتوانید به موفقیت در کنکور سراسری برسید.

اشتباهات رایج داوطلبان کنکور در هنگام مطالعه

اشتباه های رایج برای مطالعه دروس کنکور

مطالعه روزنامه وار و غیر فعال

مطالعه برای امتحان کنکور سراسری با سایر امتحان ها بسیار متفاوت است. امکان دارد شما برای یک امتحان کلاسی برای مدرسه فقط به متن کتاب اکتفا کنید و همان متن کتاب را به خوبی بررسی نکنید. به این گونه مطالعه هایی که بررسی و تحلیل کامل بر روی یک متن نمی شود. مطالعه غیر فعال می گویند. زیرا همان طور که یک روزنامه را فقط می خوانیم و رد می شویم. همین گونه است و به صورت کل محتوا آن مبحث را مورد بررسی قرار نمی دهیم.

 پس برای این که یک مطالعه فعال خوب داشته باشید. باید تمام ابعاد یک متن را مورد بررسی و تحلیل قرار بدهید. که این بررسی و تحلیل می تواند از طریق خواندن ، نوشتن ، ترسیم کردن و تست حل کردن و خود آزمون گرفتن باشد. همچنین سعی کنید تمام تست های موجود در آن مبحث را حل کنید. این باعث می شود که بهتر بر روی آن مطلب تسلط پیدا کنید.

مطالعه بدون ساختار

تمام مباحثی که در هر موضوعی بیان می شود دارای یک ساختاری است. چه این موضوعات ریاضی باشد چه موضوعات شیمی باشد. یعنی به فرض مباحث ریاضی از مباحث پایه ای شرح داده می شود . زمانی که می خواهیم موضوعاتی را مورد مطالعه قرار بدهیم. باید به تریتب همین ساختاری که وجود دارد مطالعه کنیم. در غیر این صورت اگر طبق چارچوب محتوا مطالعه نکنیم. باعث می شود که به خوبی مفهوم مبحث را متوجه نشویم.

مطالعه تنها یک بار مطلب

افرادی هستند که می گویند فقط یک بار یک مطلبی را بخوانند ، کامل بر روی آن مطلب تسلط پیدا می کنند.این یک باور اشتباه است. زمانی یک مطلب در حافظه بلند مدت باقی می ماند که آن مطلب بسیار تکرار شده باشد. پس اگر می خواهیم یک مطلب را بخوبی یاد بگیریم باید آن مطلب را در برنامه ریزی اصولی دوره و مرور کنیم.

نداشتن پیش زمنیه

زمانی که شما می خواهید یک مطلبی را بخوانید بهتر است که قبل از آن یک سری اطلاعات و پیش زمینه در ذهن خود در مورد آن مطلب داشته باشید. در غیر این صورت امکان دارد کلا از مطلب چیزی متوجه نشوید. پس نداشتن پیش زمینه یک ایراد مطالعاتی محسوب می شود.

اشتباه های رایج برای مطالعه دروس کنکور

مهم نداستن نمودار ها و تصاویر

بسیاری از دانش آموزان فکر می کنند که نمودار ها و تصاویر داخل کتاب ها دارای ارزش نیستند و آن ها را مهم نمی دانند . بهتر است که به این تصاویر و نمودار دقت فراوان بشود. زیرا امکان سوال طرح شدن از این نمودار ها و تصویر ها بسیار زیاد است. نمودار ها و تصویر ها به این دلیل در کتاب ها می آیند که موضوع و مبحث درسی را بهتر و کامل تر شرح بدهند . پس از مطالعه آن ها نباید غافل شد.

نداشتن فلش کارت

بعضی از دانش آموزان داشتن فلش کارت به کل مهم نمی دانند. اما فلش کارت  یک ابزار فوق العاده برای مطالعه است. از فلش کارت می توانید در حفظ کردن لغات درس ادبیات و درس زبان انگلیسی ، همچنین در حفظ کردن فرمول های ریاضی و فیزیک . حفظ کردن نکات کلیدی تمامی درس ها و از جمله این موارد استفاده کرد .

نداشتن خواب کافی

موردی که اکثر دانش آموزان و داوطلبان کنکور آن را نادیده می گیرند داشتن خواب کافی است. تمام افراد باید حداقل در یک شبانه روز 6 الی 8 ساعت خواب کافی داشته باشند. اگر دانش آموزی خواب کافی نداشته باشد. باعث می شود که در طول روز بسیار بی انرژی باشد و نتواند به خوبی بر مطالب درسی تمرکز کند در نتیجه مطالعه مفید نخواهد داشت. حتی بعضی از این افراد برای امتحان هایی که در مدرسه می دهند شب ها درس می خوانند و بسیار خسته می شوند . صبح ها خیلی بی حوصله هستند و تمرکز کافی ندارند. و امکان دارد که امتحان خود را خراب کنند.

برای این که شخصی یک خواب خوب و مفید داشته باشد می تواند کار هایی را انجام بدهد. از جمله این کار ها ورزش کردن است. ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی در روز باعث می شود که انرژی مثبت را دریافت کنیم و انرژی منفی را از بدن خود خارج کنیم. و زمانی که می خواهیم در شب استراحت کنیم به راحتی به خواب می رویم. این موضوع را نیز نباید فراموش کنیم که تنها خواب شب است که می تواند انرژی لازمه را از نظر استراحت کردن به بدن انسان بدهد.

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap