درحال بارگذاری
 

شماره ثبت : 4193
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
برنامه ریزی قبولی تضمینی کنکور تجربی
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان

برنامه ریزی کنکور سراسری برای افراد شاغل

بعضی از داوطلبان کنکور سراسری شاغل یا متاهل هستند بنابراین باید یک برنامه ریزی متفاوتی داشته باشند. این افراد به دلیل این که وظایف دیگری جز درس خواندن دارد و باید حتما به این وظیفه ها متعهد باشند. باید یک برنامه ویژه تری نسبت به دانش آموزان و داوطلبان دیگری که شغل و یا وظیفه ی خاص دیگری ندارند ، داشته باشند.

برنامه ریزی کنکور سراسری برای افراد شاغل

برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل

قبل از هر چیزی باید افراد شاغل و متاهل ساعت هایی که کاری ندارد و به اصطلاح وقت آزاد دارند را مشخص کنند. برای مشخص کردن این ساعت ها می توانند در یک جدولی که روز های هفته و ساعت ها را به همراه دارد. اطلاعات ساعت های کار و ساعت های آزاد خود را بنویسند

بعد از این که این ساعت های آزاد مشخص شد. باید برای این ساعت ها به گونه ای برنامه ریزی شود که در طول یک روز شخص بتواند بین شش تا هشت ساعت مطالعه مفیدی داشته باشد. افراد شاغل و متاهل بهتر است که ساعت های بیشتری را نسبت به دیگر داوطلبان و دانش آموزان داشته باشند. به این دلیل که اکثر این افراد سال ها از درس و کنکور فاصله گرفته اند . امکان دارد که به خوبی مطالب را در ذهن خود نداشته باشند.

معمولا برای افراد شاغل و متاهل بیشترین زمان مطالعه خود را به درس های اختصاص می دهند که دارای ضریب بالاتر هستند. و در کل مهم تر باشد. اما این گونه نیست که درس های دیگر را فراموش کنند. برنامه ریزی صحیح است که مطالعه درس ها را به صورت موازی پیش ببرد.

نکات مهم برنامه ریزی برای افراد شاغل

🔵 بسیاری از این افراد شاغل که تصمیم بر این می گیرند که ادامه تحصیل بدهند. امکان دارد در مدتی بعد از خواندن برای کنکور به کل منصرف بشوند و دیگر ادامه ندهند. که این افراد در این مرحله به دو گروه تقسیم می شوند. گروه اول افرادی هستند که با کمک مشاوره ی یک مشاور متخصص دوباره به راه آماده شدن  برای کنکور ادامه می دهند و ترک نمی کنند. گروه دوم افرادی هستند که دیگر به ادامه تحصیل فکر نمی کنند. کنکور چه شاغل باشید چه نباشید ، داشتن انگیزه برای کنکور بسیار مهم است. زیرا انگیزه نباشد کم کم وقت و تلاشی که برای مطالعه درس های خود می گذارید کم می شود . مطالعه با کیفیت و مفیدی را دیگر نخواهید داشت .

🔵 مورد بعدی که باید در نظر گرفت ، پیش نیاز ها است. افراد شاغل و متاهل به دلیل این که سال ها از درس و مدرسه دور مانده اند. بسیاری از مباحث را از ذهن خود برده اند. به همین دلیل برای مطالعه درس هایی مثل ریاضی ، فیزیک. در کل تمام درس های تخصصی باید پیش نیازهای لازم برای مطالعه هر درس را در نظر داشته باشند.

🔵 نکته بعد که باید در برنامه ریزی درسی که برای کنکور برای افراد شاغل و متاهل در نظر گرفت . موضوع زمان است. زمان این افراد بسیار محدود تر از دیگر داوطلبان است . پس باید یک برنامه ی درسی کامل فشرده و اصولی را داشته باشند. اگر حتی کوچک ترین ایراد هایی این برنامه درسی برای افراد شاغل داشته باشد . درصد قبولی این افراد بسیار پایین می آید. و امکان دارد که یک سری مشکلات دیگر از نظر موقعیت شغلی برای این افراد پیش بیاید.

قبولی کنکور سراسری برای افراد شاغل

مشکل های افراد شاغل و متاهل برای شرکت در کنکور سراسری

داوطلبان کنکور که شاغل یا متاهل هستند دارای یک سری مشکلات مهم و اساسی هستند. که حتما باید در برنامه ریزی کنکور برای این افراد در نظر گرفته شود.

🟠 اصلی ترین مشکل را اگر بخواهیم مثال بزنیم این است که اکثر این افراد در نظام قدیم تحصیل کرده اند. اما کنکور سراسری بر اساس منابع نظام جدید طراحی می شود. کتاب های نظام قدیم یک سری تفاوت هایی با نظام جدید دارد. که امکان دارد در انتخاب منابع درسی و نحوه مظالعه درس ها و پاسخ به سوال های کنکور دچار مشکل بشوند.

برای این که این مشکل رفع بشود باید یک سری منابع آموزشی و کمک آموزشی را بخوانند که تا بتوانند این مشکل را حل کنند. این منابع باید جز بهترین منابع باشند که با بهترین روش تمام درس ها را آموزش داده باشد. اگر در انتخاب منبع اشتباهی صورت بگیرد تنها این افراد زمان  خود را هدر داده اند.

🟠 روش مطالعه درس ها نیز بسیار اهمیت دارد . به این موضوع اصلا شک نکنید که بسیاری از داوطلبانی که شاغل یا متاهل هستند روش صحیح مطالعه را برای کنکور سراسری نمی دانند .که این روش های مطالعه را می توانیم به تعادل بین ساعت های مطالعه ، تعداد ساعت تست زنی ، تکنیک تست زنی ، روش مرور درس های خوانده شد. این مورد ها را نیز حتما باید داوطلبان کنکور  که شاغل هستند باید یاد بگیرند

🟠 داوطلبان کنکور که شاغل یا متاهل هستند نسبت به دیگر داوطلبان امکان دارد استرس و اضطراب بیشتری را داشته باشند. این موضوع کاملا طبیعی است. به دلیل این که سال ها از درس و مدرسه و کنکور دور مانده اند. برای کنترل این استرس می توانند از مشاوران  کمک بگیرند

سوال های متداول

شانس قبولی داوطلب های شاغل و متاهل چقدر است؟

کسب هیچ موفقتی اتفاقی نیست و برای قبولی در کنکور سراسری باید تمام داوطلبان آنچه شاغل و چه غیر شاغل باید تلاش کنند

برای برنامه ریزی کنکور سراسری بهتر است که چی کار کنیم؟

بهتر است که از یک مشاور متخصص کمک بگیرید که دارای تجربه بسیار زیاد باشد

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap