درحال بارگذاری
 

شماره ثبت : 4193
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
برنامه ریزی قبولی تضمینی کنکور تجربی
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان

تاثیر خوراک بر تقویت حافظه

والدین دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری همیشه می خواهند که فرزندانشان بهترین تغذیه و بهترین امکانات رفاهی را داشته باشند. همان طوری که مشخص است برای قبولی در یک رشته خوب در کنکور سراسری ، نیازمند حافظه بسیار خوب است. راه هایی همیشه وجود دارد که بتوانیم حافظه مان را تقویت کنیم. راه هایی از جمله ورزش هایی ذهنی که برای تقویت حافظه وجود دارد. همچنین مصرف خوراک هایی که بر تقویت حافظه بسیار کمک می کند.

در ادامه مقاله به بررسی خوراکی هایی می پردازیم که مصرف این خوراکی ها باعث تقویت حافظه می شود.

تاثیر خوراک بر تقویت حافظه

تغذیه مناسب برای تقویت حافظه

بعضی از اشخاص می گویند امکان ندارد که بعضی خوراک ها کار ها باعث تقویت حافظه بشود. به این افراد باید این گونه پاسخ داد که مصرف خوراکی های مفید حداقل تاثیری که می تواند در شما داشته باشد این است که ، شما بسیار سرحال هستید و سلامت جسم شما نیز خوب است. همچنین خوراکی های خوب و مفید خوردن باعث می شود که بدن نیز خواب راحتی داشته باشد.

جوی بایر كارشناس تغذیه و نویسنده كتاب «درمان‌های غذایی» در کتاب خود گفته است که داشتن  تغذیه سالم روی ذهن و روحیه افراد بسیار موثر است.

با توجه به این مواردی که در بالا گفته می توانید تا این قسمت از مقاله می توان نتیجه گرفت که علاوه بر این که خوراک خوب بر حافظه  بسیار موثر است در موارد دیگری نیز ، به داوطلب کنکور کمک می کند. زمانی که خواب خوب داشته باشید می توانید در طول روز بهتر درس بخوانید .همچنن جمله ای هست که از زمان های قدیم گفته می شود این است که عقل سالم در بدن سالم است. پس زمانی ما می توانیم درس های خود را مطالعه کنیم که این مطالعه مفید باشد که ، بدن سالمی داشته باشیم تا بتوانیم به درستی بر مطالب درسی تمرکز داشته باشیم.

رژیم غذایی برای تقویت حافظه

گردو

مصرف مقداری گردو در روز بخاطر وجود ویتامین E و مواد معدنی داخل گردو باعث عملکرد بهتر ذهن و حافظه می شود. پس مصرف گردو را برای تقویت حافظه فراموش نکنید.

کلم بروکلی

یکی از خوراکی های دیگری که می تواند بر افزایش تقویت ذهن و حافظه کمک کند ، مصرف کلم بروکلی است. کلم بروکلی دارای ویتامین K و همچنین در آن کولین وجود دارد ، که باعث شادابی و هوشیاری حافظه می شود. همچنین در این خوراکی دارای ویتامین C نیز است . همچنین دارای فیبر فراوان است که کمک می کند زودتر سیر بشوید. کلم بروکلی را سعی کنید چه به صورت خام و چه به صورت پخته آن را در غذا های روزانه خود مصرف کنید.

آووکادو

یکی از بهترین خوراکی های موجود که می تواند در بهبود عملکرد ذهن و حافظه کمک کند. میده آووکادو است. میوه آوواکادو دارای چربی اشباع نشده یا همان به اصطلاح چربی خوبی است که باعث ثبات سطح قند خون می شود . مصرف این میوه نیز به درخشش و روشنایی پوست شما کمک بسیار زیادی می کند.

میوه آووکادو سرشار از ویتامین k و همچنین اسیدفولیک است. که این موارد از لخته شدن خون در مغز یا هملن سکته مغزی جلوگیری می کند. همچنین این میوه آووکادو در عملکرد های ذهن از جمله حافظه و تمرکز نیز بسیار تاثیر گذار است . و باعث تقویت آن ها می شود. همچنین این میوه داراری ویتامین های B  و C است که این ویتامین ها به دلیل این که در بدن ذخیره نمی شود باید هر روز مصرف شود .

میوه آووکادو به دلیل داشتن میزان ویتامین و قند مفیدی که دارد. دارای بیشترین امتیاز بین میوه ها است. پس مصرف این میوه توصیه می شود.

خوراکی های مورد نیاز ذهن و حافظه برای امتحان کنکور سراسری

کرفس

کرفس نیز سرشار از آنتی اکسیدان و پلی ساکارید ها است . از کرفس به عنوان یک ماده ی ضدالتهاب یاد می کنند. مصرف کرفس در درمان درد های مفاصل و همچنین سندرم روده تحریک پذیر ، بسیار مفید است. کرفس همانند سایر سیفیجات ها دارای ویتامین و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن است.

در نتیجه در تقویت حافظه بسیار مفید است. همچنین اگر به دنبال کاهش وزن هستید مصرف کردن کرفس نیز می تواند کمک بسیار زیادی بکند. سعی کنید هنگام مصرف کرفس علاوه بر ساقه های آن از برگ های این گیاه نیز استفاده کنید.

چغندر

در بین گیاه های ریشه دار یکی از مغذی ترین گایاهان را اگر بخواهیم نام ببریم گیاه چغندر است. مصرف چغندر جز مهمی از فهرست غذای های سالم نام برده می شود. این گیاه باعث کاهش التهاب می شود . همچنین وجود آنتی اکسیدن های داخل این گیاه چغندر خاصیت ضد سرطانی بالایی دارد. این گیاه به خروج سم از خون بسیار کمک می کند. و نیز وجود نیترات طبیعی در این گیاه باعث گردش بهتر خون در بدن و همچنین عملکرد بهتری ، ذهن انسان دارد. مصرف روزانه این گیاه باعث می شود که توانایی ما را در انجام تمرین های سنگین بالا ببرد و در کل سطح عملکرد ما را بسیار بهبود می بخشد.

می توانید چغندر را به صورت آب پز مصرف کنید و یا در سالاد های خود مقداری اضافه کنید ، باعث ترکیب بسیار فوق العاده می شود.

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap