درحال بارگذاری
 

شماره ثبت : 4193
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
برنامه ریزی قبولی تضمینی کنکور تجربی
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان

تغییر و رفع روش های نادرست مطالعه برای کنکور

تمام انسان ها دارای یک سری روش های مطالعه هستند که در بعضی از این روش های یک سری روش های نادرست مطالعه وجود دارد . که اگر این روش های نادرست مطالعه ادامه پیدا کند. مخصوصا برای کنکور سراسری قطعا نتیجه ی خوبی را نخواهد داشت. زیرا در کنکور سراسری قرار است که چند درس با هم امتحان گرفته شود. پس اگر نتوانیم به خوبی این درس ها را مطالعه کنیم قطعا نمی توانیم در کنکور سراسری موفق بشویم. بهتر است که  این روش های نادرست مطالعه را پیدا کنیم و سعی در رفع و تغییر آن ها باشیم.

تغییر و رفع روش های نادرست مطالعه برای کنکور

تاثیر روش های نادرست مطالعه

برای بعضی از دانش آموزان این اتفاق می افتد که در مقطعی از تحصیل ، دارای عملکرد تحصیلی بسیار ضعیفی هستند. یکی از ریشه های اصلی ضعیف عملکردن دانش آموزان در روش نادرست مطالعه آن ها دارد. آن ها دارای روش های نادرست مطالعه هستند و خودشان از این موضوع خبر ندارند. اما اگر شما دارید این مقاله را مطالعه می کنید و متوجه شده اید که روش صحیحی برای مطالعه خود ندارید. بهتر است که آن روش های نادرست را پیدا کنید و آن ها را تغییر و بهبود ببخشید.

یکی از عادت های بدی که بعضی از افراد دارند این است که مدام یک سری افکار منفی را در ذهن خود پرورش می دهند. که داشتن این افکار منفی سبب می شود که کم کم علاقه خود را به قبولی در کنکور و مطالعه به درس ها را از دست بدهید. این افکار جملاتی است که از نا امید و نداشتن اعتماد به نفس می آید مثل نمی توانم ، قبول نمی شوم و از جمله این موارد که یک سری باور های غلط و نادرست هستند . که این باور های غلط باعث کاهش تلاش و کوشش شما می شود

در مقابل این باور های نادرست می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش بدهید. و همیشه در ذهن خود از افکار مثبت و با انگیزه استفاده کنید. به عنوان مثال قطعا من رتبه ی خوبی در کنکور سراسری بدست می آورم. اما باید تلاش خود را برای کسب این موفقیت بیشتر کنم. این گونه جملات باعث می شود که تلاش و انرژی شما چند برابر بشود و در نتیجه ، با تلاش زیاد شما نتیجه ی خوبی در کنکور سراسری خواهید گرفت.

در ادامه مقاله به بررسی بعضی از روش های نادرست مطالعه می پردازیم.

تغییر و رفع روش های نادرست مطالعه برای کنکور

روش های نادرست مطالعه

این نکته را بهتر است بیان کنم. که تنها خود دانش آموز و داوطلب است که می تواند این روش های نادرست مطالعه را تغییر بدهد. بعضی مواقعه دانش آموز شناختی از روش های مطالعه نادرست مطالعه خود ندارد و ادامه می دهند. اما زمانی که این روش های نادرست مطالعه خود را شناسی کردید. بهتر است که  آن را تغییر بدهید که دیگر اثر بدی در روند تحصیلی شما نداشته باشند.

مکان مطالعه نادرست

باید در مکانی مطالعه خود را انجام بدهید ، که دارای یک سری استاندارد هایی باشد . زیرا اگر استاندار هایی در این مکان مطالعه رعایت شود. قطعا تمرکز دانش آموز و یا داوطلب بیشتر خواهد شد.

استاندارهای مکان مطالعه را اگر بخواهم بگویم می توانم ، به میزان نور مکان مطالعه اشاره کنم . همچنین هوای مناسب و دمای خوب محیط . و نیز باید در محیطی درس بخوانید که دارای سوکت باشد . سوکت محیط  تمرکز شما را چند برابر می کند.

حذف وسایل سرگرمی در هنگام مطالعه

وسایلی از جمله تلفن همراه و یا وسایل دیگری که باعث سرگرم شدن شما می شود. باید در هنگام مطالعه آن ها را حذف کنید. زیرا امکان دارد در هنگام مطالعه اگر این وسایل نزدیک به شما باشند . به صورت ناخواسته این وسایل را بر دارید و از آن ها استفاده می کنید. پس بهتر است در هنگام مطالعه کردن به کل این گونه وسایل را در مکان مطالعه خود نیاورید.

نداشتن برنامه اصولی

برنامه درسی مثل یک نقشه راه می ماند که با داشتن یک نقشه راه صحیح می توانید به مقصد اصلی خود برسید.پس باید به دنبال یک برنامه درسی اصولی باشید که در راه رسیدن به موفقیت در کنکور سراسری به بی راه نروید. برای داشتن یک برنامه اصولی می توانید از یک مشاور تحصیلی متخصص استفاده کنید . قطعا مشاور متخصص بهترین برنامه درسی را با رعایت قواعد و اصول برای شما طراحی خواهد کرد.

نداشتن خلاصه نویسی

بهتر است هنگامی که شما دارید متن درس اصلی را می خوانید. بعد از مطالعه آن مبحث را خلاصه برداری کنید. که باز نیز خلاصه کردن یک سری روش های خاص خودش را دارد .

از خلاصه های مباحث درسی ، در دوره و مرور آن مطالب استفاده می شود . خلاصه کردن متن یعنی شما به شیوه ای خلاصه کنید که هنگامی که متن خلاصه شده خود را بخوانید ، متن اصلی کتاب به خوبی به یاد شما بیاید . اگر مرور های درس های خود را از متن های خلاصه شده استفاده کنید. قطعا بهتر دوره می کنید. زیرا زمان کم تری این روش از مرور کردن می خواهد . پس بیشتر می توانید درس بخوانید.

سوال های متداول

چگونه می توانیم متوجه بشویم که روش مطالعه نادرستی داریم؟

در ابتدا می شود از روند تحصیل متوجه شد که رو به پیشرفت است و یا ضعیف است. بعد از این که روند تحصیل خود را متوجه شدیم که چگونه است. می توانیم از یک مشاور متخصص راهنمایی بگیریم تا بهترین روش مطالعه را انجام بدهیم

بد ترین روش مطالعه برای کنکور سراسری چیست؟

بدترین روش این است که بدون هیچ برنامه اصولی درس بخوانیم

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap