درحال بارگذاری
 

شماره ثبت : 4193
F A R O S T A H A . C O M
F A R O S T A HA
📱
09120981385
برنامه ریزی قبولی تضمینی کنکور تجربی
خوش آمدید

سامانه آموزش آنلاین فاروس طاها

آزمون آنلاین رایگان

کسب رتبه ی بهتر در کنکور سراسری 1401

بعضی از داوطلبان کنکور سراسری رتبه ی خوب و نتیجه ی مورد نظر خود را  در  کنکور سراسری 1400 نتوانسته اند دریافت کنند و در فکر این موضوع هستند که در کنکور سراسری 1401 شرکت کنند. و  بعضی از داوطلبان به این موضوع فکر می کنند که دیگر نمی توانند به هدفی که می خواستند برسند و به کل از کنکور سراسری نا امید می شوند.

به طور کل باید این را بگوییم که کسی که برای آینده ی خود یک هدفی تعیین می کند نباید هیچ وقت آن هدف خود را رها کند قطعا با تلاش بیشتر به هدف خود خواهد رسید .

بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری بوده اند که در سال اول کنکور خود نتیجه خوبی از کنکور دریافت نکرده اند. اما هدف خود را راها نکرده اند. و دوباره تلاش کردند و در سال بعد در رشته و دانشگاه خود قبول شده اند. اما بسیاری از داوطلبان دیگر ی بوده اند که  در سال اول کنکور خود را خراب کرده اند و گفته اند سال بعد کنکور مجدد می دهند. اما نتوانسته اند در کنکور سال بعد رتبه خوبی بدست بیاورند که چه بسا رتبه ی سال بعد خود ، از رتبه ی سال قبل خود کم تر شده است.

زیرا این داوطلبان کنکور نتوانسته اند به خوبی مشکلات خود را بررسی کنند. پس با توجه به مشکلات قبلی خود مطالعه خود را انجام داده اند. بنابراین نتیجه ی خوبی را از کنکور سراسری نتوانسته اند دریافت کنند.

کسب رتبه ی برتر در کنکور سراسری 1401

شرکت مجدد در کنکور سراسری

بهتر است این موضوع را بیان کنیم که ، شرکت مجدد در کنکور سراسری 1401 بستگی به خود دانش آموز و یا داوطلب دارد و یک موضوع شخصی است . شاید افرادی هستند با توجه به شرایطی که دارند نمی توانند یک سال دیگر صبر کنند. و با توجه به رتبه ی خود انتخاب رشته می کنند.

اما به طور کل داوطلب کنکور سراسری که دوباره تصمیم می گیرد مجددا در کنکور سراسری 1401 شرکت کند. باید قبل از هر گونه مطالعه به بررسی این موضوع بپردازد که دلیل این که نتوانسته است در کنکور سراسری رتبه ی خوبی را کسب کند. وبه نتیجه ی دلخواه خود نرسیده است چه بوده است.

این موضوع بسیار مهم است. زیرا اگر داوطلبی نتواند ایرادات خود را پیدا کند. قطعا اشتباه های گذشته خود را تکرار خواهد کرد و یک سال زمان خود را بیهوده هدر می دهد.  برای این که بتوانید این مشکلات بررسی کنید می توانید از یک مشاور حاذق استفاده کنید . مشاور متخصص قطعا می تواند به راحتی این مشکلات شما را پیدا کند.

اما به طور کل معمولا مشکلات داوطلبان به نوع برنامه ریزی درسی ، منابع کنکوری و آموزشی ، روش مطالعه ، نداشتن مشاور متخصص ، و داشتن مسائلی از جمله استرس و اضطراب است که در ادامه مقاله به شرح تمام این موارد می پردازیم.

برنامه ریزی درسی

برنامه داشتن مثل یک نقشه می ماند که با استفاده از این نقشه می توان به مقصد برسیم. اما اگر یک نقشه ی اشتباهی داشته باشیم  قطعا به مقصد نهایی نخواهیم رسید. پس امکان دارد در کنکور سراسری 1400 دارای یک برنامه ریزی اشتباه بوده ایم . حالا این برنامه درسی را خود داوطلب طراحی کرده است یا یک مشاور تحصیلی که به خوبی تجربه کافی در مسائل کنکور نداشته است . دلیل آن هر چیزی که هست نباید در کنکور سراسری 1401 اشتباه کنیم. باید یک برنامه درسی تخصصی داشته باشیم که توسط یک مشاور متخصص با تجربه طراحی شده باشد.

تعهد نسبت به برنامه نیز بسیار مهم است. اگر داوطلب کنکور نتواند تعهد داشته باشد به برنامه درسی ، قطعا نتیجه ی خوبی نمی تواند داشته باشد. داوطلب کنکور باید گام به گام با برنامه درسی پیش برود. و سعی کند که همیشه حتی جلوتر از برنامه درسی خود باشد.

منابع کنکوری و آموزشی

دلیل عدم موفقیت در کنکور سراسری بعضی از داوطلبان ، نداشتن منابع صحیح کنکوری است.داوطلب کنکور امکان دارد بگوید که من تمام تلاش خود را کرده ام و طبق برنام ریزی ام پیش رفته ام ، اما نتیجه ی خوبی از کنکور سراسری نگرفته ام. این داوطلب تعهد به برنامه درسی داشته است اما در زمان مطالعه ، کتاب ها و منابع اشتباهی را مطالعه می کرده است یعنی بیخودی وقت خود را هدر داده است . پس باید در انتخاب منابع کنکور وسواس خاصی داشته باشیم.

شرکت مجدد در کنکور سراسری

روش مطالعه

بسیاری از داوطلبان به کل روش صحیح مطالعه برای کنکور سراسری را نمی دانند. فکر می کنند که مطالعه برای کنکور سراسری همانند دیگر امتحان های است که در مدرسه می دانند. این تفکر ، تفکر اشتباهی است. به دلیل این که سوال های کنکور سراسری 1401 به صورت مفهومی طراحی می شود. و مفهومی خواندن مطالب درسی نیز بسیار متفاوت است. همچنین سوال های کنکور سراسری1401 به صورت تستی طراحی می شود.تکنیک هایی وجود دارد برای سوال های تستی ، که بهتر است داوطلبان کنکور سراسری 1401 آن ها را بلد باشند. زیرا تکنیک های سوال های تستی کمک بسیار زیادی به مدیریت زمان در کنکور سراسری می کند. بعضی از داوطلبان تسلط کامل بر مطالب درسی دارند اما با توجه به این که نتوانسته اند به خوبی زمان خود را مدیریت کنند ، زمان برای پاسخ دادن به سوال های کنکور را نداشته اند.

برای یادگیری این تکنیک های مطالعه و روش های تست زنی بهتر است که از یک مشاور راهنمایی بخواهید. مشاور تحصیلی با آخرین روش های مطالعه و تست زنی آشنا است و بهترین روش ها را به شما آموزش خواهد داد.

مشاور متخصص

همان طوری که می شود از مطالب بالا متوجه شد . مشاور متخصص در تمام ابعاد مختلف به کمک داوطلبان می آید . می تواند برای داوطلبان بهترین برنامه ریزی را طراحی کند. همچنین در انتخاب منابع کنکوری می تواند بهترین مشاوره ها را بدهد. زیرا مشاوران تحصیلی با آخرین منابع خوبی که منتشر شده است اطلاع دارد.

اگر داوطلبانی نیز در روش مطالعه خود مشکل دارند نیز ، مشاور به آن ها بهترین روش های مطالعه که بتوانند بهترین بهره را از مطالعه خود ببرند را آموزش بدهد

استرس و اضطراب

استرس و اضطراب باعث می شود که داوطلبان کنکور نتوانند به خوبی تمرکز کنند. اگر قبل از کنکور سراسری استرس داشته باشند از کیفیت مطالعه آن ها کاسته می شود به این دلیل که آن ها نتوانسته اند به خوبی بر مطالب درسی تمرکز کنند. اگر در زمان آزمون کنکور سراسری استرس داشته باشند نمی توانند به خوبی بر سوال ها تمرکز کنند تا پاسخ صحیح را پیدا کنند.

پس حتما داوطلبان برای کنترل استرس و اضطراب خود هر کاری که می توانند انجام بدهند تا بتوانند به یک آرامشی برسند. یکی از این روش ها ورزش کردن است که باعث جذب انرژی مثبت می شود. یا می شود با یک روانشانس در ارتباط باشند و از او مشاوره بگیرند.

جهت ارتباط با مشاوران فاروس طاها با این شماره تماس بگیرید. تلفن : 09120981385

جهت ثبت نام و ورود به آزمون آنلاین کلیک کنید
☁️ Trending hashtags

☁️ هشتگ های معروف
©️ All Rights Reserved FarosTaha.Com
✔️ Online Exam Platform
Programmed by Sepehr.Sattari / Sitemap